Логотип Черкасского Юридического БюроПомилки які найчастіше допускають ФОП при здійсненні своєї діяльності, що призводять до застосування штрафних санкцій

Які помилки найчастіше допускають ФОП при здійсненні своєї діяльності, що в подальшому призводить до застосування до них штрафних санкцій?

 Як правило, найчастіше повторюються три головні помилки серед українських ФОП-ів, а саме це:

  • неправильний вибір КВЕД, http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html
  •  відсутність первинних документів
  •  відсутність чіткої різниці між безготівковим та готівковим розрахунком у підприємців

                Першою помилкою в нашому списку є неправильний вибір КВЕД. Вибір правильного КВЕД  можна вважати запорукою успішної діяльності підприємця, адже через свою неуважність або необізнаність в подальшому він може принести собі лишній клопіт та витрати.

 Першою складовою цією помилки є першочергове неправильне трактування своєї діяльності. Тобто підприємець може вказувати яким чином він здійснює свою діяльність, наприклад через інтернет-магазин, звичайний магазин тощо, але не вказує що є товаром, послугою тощо, або навпаки. Найбільш яскравим прикладом можна вважати ситуації, коли ФОП-и вказують КВЕД 47.91 «Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет», але при цьому не вказують які саме товари збираються реалізовувати. Тобто, якщо ФОП у своєму інтернет-магазині здійснює продаж продуктів харчування, наприклад м’яса, фруктами та рибою, то окрім 47.91 КВЕД-у, він повинен вносити також КВЕД 47.29, 47.21, 47.22, 47.23, 47.24, окрім торгівлі підакцизними товарами, так як така діяльність заборонена для фізичних осіб-підприємців.

Наступна складова – неправильне розуміння відмінності між оптовою торгівлею та роздрібною. Найчастіше, при розмежуванні цих двох понять за основу беруть кількість товару, тобто якщо здійснюється реалізація великої кількості товару, наприклад 50 одиниць взуття, то це оптова торгівля, а якщо 3 – це роздрібна, але не правильно. При розмежуванні цих понять слід брати до увагу кінцеву мету здійснення такої торгівлі. Якщо Ваш контрагент має на меті в подальшому реалізувати куплену у Вас продукцію споживачу такої продукції, то це оптова - торгівля. А якщо Ваш контрагент і є кінцевий споживач товару, то це вже роздрібна торгівля.

                Ще однією складовою цієї помилки є відсутність КВЕД-ів, за якими здійснюється діяльність. Для того, щоб краще зрозуміти суть проблеми розберемо такий приклад:

 Особа 1, ФОП, вирішила займатися прибиранням будинків, створила прайс-лист послуг, все як потрібно. В прайс-листі розділила прибирання в приміщенні та ззовні, тобто двору, басейні і так далі. При цьому при реєстрації вона вказала лише пару КВЕД-ів стосовно прибирання: 81.21 «Загальне прибирання» та 96.01 «Прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів» , 81.22 «Інша діяльність із прибирання будинків і промислових об’єктів». Але при виконанні одного із замовлень, вона також прибирала басейн на дворі будинку, за результатом якого було складено акт виконаних робіт, за яким оплачувалось також прибирання в басейні. Але враховуючи, що в Особи 1 немає КВЕД-у, який би давав їй можливість здійснювати таку діяльність на законних підставах, а саме це - 81.29 «Інші види діяльності із прибирання», то це вже вважається порушенням.

                В свою чергу, штрафні санкції, які можуть покладатись на ФОП-а, який здійснює такий вид діяльності, який не був обраний ним при реєстрації, як платника єдиного податку є достатньо тяжкими для того, щоб бути обачнішим і уважно до цього ставитись. Так, наприклад,

  •  платники податку першої – третьої групи можуть бути примусово переведені на загальну систему оподаткування, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, що передбачене положенням підпункту 7) п. 298.2.2. п. 298.2. ст. 298, але це в крайньому випадку.

Далі буде) слідкуйте за нашими новинами та отримуйте кваліфіковані консультації у спеціалістів Черкаського ЮРИДИЧНОГО БЮРО, адже незнання закону не звільняє від відповідальності

‹‹ вернуться назад

г. Черкассы
ул. Героев Сталинграда,22А
2 этаж, офис 209
тел.: /0472/ 56-09-10
e-mal: ch_lawoffice@ukr.net
© 2009 "Черкасское юридическое бюро"