Логотип Черкасского Юридического БюроОБОВ'ЯЗКОВА ПОДАЧА ДАННИХ ПРО ВИГОДОНАБУВАЧА

До 25 травня поточного року всі юридичні особи, які зареєстровані до 25 листопада 2014 року, повинні подати державному реєстратору дані про своїх кінцевих власників. В іншому випадку до керівників будуть застосовуватися штрафи від 5100 грн до 8500 грн.

 

Хто такий кінцевий вигодонабувач?Кінцевий вигодонабувач юридичної особи - це фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб одним з наведених нижче способів:

- Шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною частиною;

- Шляхом реалізації права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів (угод), які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов'язкові для виконання вказівки або виконувати функції органу управління.

Також кінцевим вигодополучаталем вважатиметься фізична особа, яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через інша юридична чи фізична особа) володіння однією особою самостійно або спільно з пов'язаними фізичними та / або юридичними особами часткою в юридичній особі в розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

При цьому кінцевим вигодонабувачем не може бути особа, яка є агентом, номінальним утримувачем (власником) або ж що є лише посередником щодо такого права.

Встановлення та обробка відомостей про кінцевих вигодонабувача

Відповідно до статті 64-1 Господарського кодексу України підприємства, крім державних і комунальних, зобов'язані встановлювати свого кінцевого вигодонабувача, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього, а також подавати її держреєстратору. Відповідно, розширено перелік відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР). Крім відомостей про засновників юридичної особи в ЄДР міститиметься така інформація:

- Інформація про кінцевий вигодонабувачів юрдіческого особи, в тому числі кінцевому вигодонабувачів його засновника, якщо таким засновником є ​​юридична особа;

- Інформація про структуру власності засновників - юридичних осіб (крім певних категорій), яка дає можливість встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб.

Відповідні дані для внесення до ЄДР включатимуться до реєстру державним реєстратором на основі реєстраційних карток, що подаються юридичною особою. Причому відповідно до прикінцевих та перехідних положень аналізованого нормативного акта, юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності Закону, повинні будуть протягом шести місяців подати державному реєстратору відомості про свій кінцевому вигодонабувачів, в тому числі кінцевому вигодонабувачів засновника (якщо таким засновником виступає юридична особа ).

Юридична відповідальність
За невиконання вимог законодавства щодо встановлення і інформуванні державного реєстратора про кінцевих вигодонабувача ст.166-11 КУпАП передбачений штраф в розмірі 17000 - 34000 грн. Штраф накладається на керівника або інша особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчий орган).
 

Черкаське Юридичне Бюро надає послугу юридичним особам з подачі данних в ЄДР про кінцевих вигодонабувачів,

вартість послуги - 300грн, консультація та довідка за тел. 0472560910

‹‹ вернуться назад

г. Черкассы
ул. Героев Сталинграда,22А
2 этаж, офис 209
тел.: /0472/ 56-09-10
e-mal: ch_lawoffice@ukr.net
© 2009 "Черкасское юридическое бюро"